22 februari | Start Bezinningsactie
Ieder jaar bereidt de Centrale ZWO-commissie van de Protestantse Gemeente Delft de Bezinningsactie tijdens de Veertigdagentijd voor. In deze commissie zijn alle wijkgemeenten vertegenwoordigd. Op voordracht van de wijkdiaconieën worden elk jaar twee binnenlandse, liefst Delftse, doelen gekozen. De ZWO Commissie zelf kiest het buitenlandse doel; het ene jaar uit de projecten van Kerk in Actie en het andere jaar – zoals nu – uit de projecten van de Gereformeerde Zendingsbond.
Stichting Stunt is een sociale onderneming in Delft die zich al twintig jaar inzet om haar missie ‘iedereen is het waard om mee te doen’ in praktijk te brengen. Met een enthousiast team van medewerkers en vrijwilligers geeft Stunt dagelijks vorm aan een plek waar ontwikkeling en ontmoeting samenkomen.
In de creatieve leerwerkbedrijven (zoals de houtwerkplaats, fietsenwerkplaats, het naaiatelier, de zeefdrukkerij en de upcycle-werkplaats) krijgen mensen die (nog) geen aansluiting hebben gevonden bij regulier werk de ruimte om weer in beweging te komen. Deelnemers werken hier aan echte opdrachten voor echte opdrachtgevers, leren nieuwe vaardigheden en bouwen stap voor stap aan zelfvertrouwen en werkritme.
Met de opbrengst van de Bezinningsactie wordt 'Brood op de Plank' verder versterkt als leerwerk- en ontmoetingsplek: investeren in goede, duurzame keukenapparatuur en -spullen die dagelijks worden gebruikt. Daarmee kan Stunt met meer deelnemers werken, hen beter begeleiden en deze plek uitnodigend houden voor de wijk.
Je bent atijd welkom om eens een kijkje te nemen aan de Vulcanusweg 307. De appeltaart is wereldberoemd...
VluchtelingenWerk Delft begeleidt vluchtelingen op juridisch en maatschappelijk gebied. Bij juridische begeleiding gaat het om hulp en advies bij het verlengen van verblijfsvergunningen en bij gezinsherenigingprocedures. Vrijwilligers bieden een luisterend oor, geven uitleg over de procedure en helpen bij de aanvraag. Zij onderhouden contact met de IND en zorgen dat de gevraagde documenten op tijd verstuurd worden. De bijdrage uit de Bezinningsactie wordt gebruikt voor het noodfonds. Dit is bestemd voor incidentele, noodzakelijke kosten voor een noodsituatie waarin geen andere voorziening beschikbaar is.
Het buitenlandse doel van de Bezinningsactie komt uit het diaconale programma van de Gereformeerde Zendingsbond (GZB), Project 10:27. Dit laatste is een verwijzing naar Lukas 10 vers 27: ‘Hij antwoordde en zei: U zult de Heere, uw God, liefhebben met heel uw hart, met heel uw ziel, met heel uw kracht en met heel uw verstand, en uw naaste als uzelf.’
Onze aandacht wordt gevraagd voor het land Zuid-Soedan, sinds 2011 een zelfstandige natie en afgesplitst van het huidige Soedan, waar op dit moment een burgeroorlog woedt. Deze afsplitsing is nog altijd minstens 15 maal zo groot als Nederland! Er wonen naar schatting 11 miljoen mensen, van wie ongeveer 60 procent christen is.
Ook Zuid-Soedan kende na de verzelfstandiging een hevige burgeroorlog. Jarenlang waren duizenden Zuid-Soedanezen gedwongen hun huizen en dorpen te verlaten. Velen van hen zochten veiligheid in vluchtelingenkampen in buurland Oeganda. Sinds er in 2021 voorzichtig vrede is, keren veel van deze vluchtelingen terug naar hun geboortestreek, met name in de zuidelijke grensregio Kajo-Keji. De vreugde van de thuiskomst gaat gepaard met grote uitdagingen. Veel huizen, scholen en landbouwgronden zijn
verwoest of verlaten. Er is nauwelijks infrastructuur en de basisvoorzieningen ontbreken. De terugkerende families moeten opnieuw beginnen en hebben daarbij onze hulp hard nodig. Samen met de Anglicaanse kerk van Zuid-Soedan zet de GZB zich hiervoor in.